Kontakt os

Abbott Rapid Diagnostics A/S



Nupark 53, 2.
7500 Holstebro
Tel.: 9742 2299
Fax: 9740 1396


Telefontider
Mandag - torsdag 8.15 - 15.30
Fredag 8.15 - 14.00
Mail: ARDx.dk@abbott.com





Salg

plus

Birgit Lybye
Distriktschef Jylland og Fyn
Almen praksis
Tel. +45 2334 0742
birgit.lybye@abbott.com

plus

Birger Andersen
Salgs- og produktchef Sjælland
Almen praksis
Tel. +45 2179 6077
birger.andersen@abbott.com




Kundeservice

plus

Laila Schmidt
Salgssupport
Tel. +45 9742 2299
laila.schmidt@abbott.com

plus

Kathrine Overgaard Kirkeby
Salgssupport
Tel. +45 9742 2299
kathrine.kirkeby@abbott.com

plus

Rikke Overgaard Aaberg
Salgssupport
Tel. +45 9742 2299
rikke.aaberg@abbott.com

plus

Nina Munch Gebhard-Højland
Salgssupport
Tel. +45 9742 2299
nina.gebhard@abbott.com

plus

Anne Mette Hansen
Sales Coordinator and Procurement
Tel. +45 9610 5234
annemette.hansen@abbott.com




Service

plus

Ole Sanderhoff
Servicetekniker
Tel. +45 9610 5239
ole.sanderhoff@abbott.com




Lager

plus

Mikael Holgersen
Teamleader Warehouse
mikael.holgersen@abbott.com

plus

Lars Bertelsen
Warehouse
lars.bertelsen@abbott.com

plus

Mette Jensen
Warehouse
mette.jensen@abbott.com

plus

Inge Flæng
Warehouse
inge.flaeng@abbott.com

plus

Annette Iversen
Warehouse
annette.iversen@abbott.com




Ledelse

plus

Henrik Kjeldsmark Jensen
Manager Sales Operations
Tel. +45 6038 7503
henrik.jensen@abbott.com




Toksikologi

plus

Charlotte Bøgh Liljegren
Account Manager
Toxicology
Tel. +45 9189 3264
Charlotte.liljegren@abbott.com